Burçak Erdinç Özgeçmiş Estetik Ameliyatlar Ameliyatsız Estetik Sizin Sorularınız İletişim
 
Burun Estetiği
Yüz Estetiği
 
Meme Estetiği
Vücut Estetiği
 
  Büyük Göğüs Kabusu ve Çaresi

ilgili başlıklar;

Pek çok erkeğin bakış açısıyla büyük göğüs her zaman iyi göğüs müdür?

Bir erkek gözüyle bakıp, biz taşımıyorsak ve en önemlisi de sütyen içindeyse evet tartışılabilir.

Ancak gerçekten büyük göğüs sahibi bir kadınsanız buna gerçekten itiraz ediyorsunuzdur ve bu konuda da yüzde yüz haklısınızdır.

Çünkü büyük göğüs sırtınıza binen yükü arttırır, sırt ağrılarına,göğüs altında pişikliklere,yaralara, duruş bozukluklarına,sütyen askılarının kesmesine neden olur. Diğer  bir sıkıntısı ise yerçekiminden etkileneceği için daha çabuk sarkacaktır. Ama biz kadınlar için diğer önemli sorun, kilolu gösterir,istediğinizi giyemezsiniz ve sütyen seçimi tam bir kabustur.

Günümüzde meme küçültme ameliyatları bu nedenlerden dolayı oldukça popüler hale gelmiştir.

Meme küçültme ameliyatlarında hedef hastanın şikayetini ortadan kaldırırken az iz ile dik ve istenilen boyutta bir göğüse sahip olunmasıdır. Ameliyattan önce plastik cerrahınızla  boyut, meme başının yeri konumu ve ameliyat tekniği, süt verip verememeniz durumlarını detaylı konumsanız gerekir. Her kadın göğsünü kişiye özel değerlendirmek gerekir. Vücut yapınız, bel, kalça oranınız ve isteğiniz ameliyatta belirleyicidir.

Ameliyat geniş bir planlama gerektirir. Eskiden ters T şeklinde iz bırakan ameliyatlar planlanırken günümüzde daha az  iz bırakan meme başından aşağıya I şeklinde iz bırakan vertikal mamoplasti oldukça popüler olmuştur, benimde kişisel tercihim bu yöndedir.
İpli bikiniler cerrahları iyi şekil az iz konusunda devamlı provake etmektedir. Yinede her ne olursa olsun  meme küçültme ameliyatı sırasında meme bası çevresinde ve aşağıya inen bir iz olacaktır,ancak sansınız yaver giderse bu iz bir yıl zarfında beyazlayıp belli belirsiz bir hal alacaktır.

Ameliyat öncesi 35 yas üstü  hastalarda mamografi çekilmesi gereklidir. Olası bir kitle ameliyat sırasında çıkartılıp göğüs dokusu  şekillendirilebilir. Yine göğsünüzün küçültülme miktarı sarkıklık derecesi emzirme durumunuzu etkiler. Vertikal teknikte bu olasılık %90 ları bulur.

Her halükarda meme küçültme ameliyatı 2-4 saatlik bir ameliyat olup çoğu zaman 1 gece hastanede konaklamayı gerektirir. Ağrı minimaldir, hasta 3 hafta sporcu sutyeni kullanmak kaydıyla 2 gün sonra pansuman süreci devam ederken işine gücüne dönebilir.

Ve unutmamak gerekir ki bir kadın olarak göğüslerinizin büyüklüğünden şikayetçi oldunuz için ameliyattan sonra küçük olması sizin için yeterli gelebilir ama bir kadın olarak ölçü kadar çıplakken olan görüntü de önemlidir ve cerrahınızla bunu mutlaka tartışmanız gerekir.

 

 
         
     
2013 © Burçak Erdinç design mellowww.com